NAPSALI O FILMU...
 

Alenka v zemi zázraků uvidí Jezulátko

Poetický film pro celou rodinu; tak si říká Alenka v zemi zázraků, domácí novinka kin s Bolkem Polívkou, Jiřím Dvořákem a Veronikou Žilkovou. Malá hrdinka tu hledá vlastní cestu k víře.

Mladá Fronta DNES, Mirka Spáčilová

Je v nebi moře?

Jak česká Alenka v zemi zázraků uvidí Jezulátko.

rcmonitor.cz

Zázraky se dějí nám všem

Po devatenácti letech od filmu Eliška má ráda divočinu natočil režisér a herec Otakáro Maria Schmidt, dlouholetý člen divadla Sklep, svůj druhý celovečerní snímek Alenka v zemi zázraků s Bolkem Polívkou, Veronikou Žilkovou a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích. V kontextu české kinematografie jde o ojedinělý počin, který se spíše než na dialogy a příběh soustředí na obrazovou stránku a duchovní poslání.

Týdeník INSTINKT

Kéž by naše filmy stavěly most mezi Západem a Východem

říká filmař Otakáro Maria Schmidt v rozhovoru pro Haló noviny. Do kin vstoupil film Alenka v zemi zázraků, o němž si myslím, že je uskutečněním vašeho uměleckého snu a snu vaší profesní i životní partnerky Jany Kristiny Studničkové. Je plný poezie, barev, ale i jemného humoru. Jako kdybyste film vytvořili duší...

Haló Noviny

Sklepácký Otakáro Schmidt:

Na premiéru nového filmu vyvedl krásnou partnerku!

Blesk.cz

Fotogalerie: premiéra filmu v kině Lucerna

Premiéra filmu Alenka v zemi zázraků v kině Lucerna se opravdu povedla. Podívejte se s námi na pár fotografií!

Víra.cz - napsali o filmu...

ČRo - Radiožurnál

Poetická cesta k Bohu. Otakáro Schmidt a Jana Studničková představují film Alenka v zemi zázraků.

Top Star Magazín - TV PRIMA: Reportáž z premiéry filmu

Podívejte se s námi na poutavou reportáž Evy Decastelo v Top Star Magazínu na TV Prima.

Tajný výlet Žilkové do Benátek za romantikou: Tohle ale není Stropnický!

Jen pár dnů poté, co si Veronika Žilková (55) postěžovala na neznámou blondýnu v autě svého manžela Martina Stropnického (60), aby poté zjistila, že to byla ona sama, vyrazila herečka do Benátek. A tentokrát zavdala žárlivosti naopak ona! Do nejromantičtějšího města na světě totiž vyrazila bez manžela, ale s kamarádem...

Blesk.cz

S režisérem Otakárem Schmidtem za Alenkou v zemi zázraků

V potápěčské jámě v Aquapalace Praha natáčela autorská dvojice Jana Kristina Studničková a Otakáro Maria Schmidt poslední záběry filmu Alenka v zemi zázraků. Co o sobě Otakáro prozradil? Například to, že se třikrát topil, ale na vodu nikdy nezanevřel.

AquaPalace magazín

Alenka v zemi zázraků putuje fantazií ke křtu

Za polovinou je natáčení celovečerního rodinného filmu Alenka v zemi zázraků tvůrčí dvojice: Otakáro Maria Schmidt a Jana Kristina Studničková. Snímek má podtitul Labyrintem slavností skrze zázraky liturgického roku a veřejnosti se představí už na podzim.

Katolický týdeník

Alenka v zemi zázraků - premiéra v kinech 8.2.2018

Poetický film pro celou rodinu, který vypráví o vzpomínkách dívky, která jako Alenka v říši divů putuje krajinou, ale v tomto příběhu krajinou svého dětství a pozoruje svět, který se jí jeví velmi fantastický.

SVĚTLO - týdeník Matice Cyrilometodějské